Ara
  • yaziveimzainceleme

İMZA İNCELEMELERİ

Güncelleme tarihi: Kas 1

Bir belgedeki(Senet, Çek, Mektup, Dilekçe, Sözleşme vb.) yazı metninin/içeriğinin kendine ait olduğunu, kabul ettiğini tasdik etmek için yazının altına kendi el yazısı ile oluşturduğu kişiye ait özel bir yazımdır.


İMZA İNCELEMELERİ VE KARŞILAŞTIRILMALARI

1- Bir belge (Senet, Çek, Mektup, Dilekçe, Sözleşme vb.) üzerindeki imzanın orjinal, ıslak imza, fotokopi, fotomontaj imza olup/olmadığının çeşitli optik aletler ve cihazlar yardımı ile GRAFOLOJİK VE GRAFOMETRİK METODLAR ile tespiti.


2- Bir belge (Senet, Çek, Mektup, Dilekçe, Sözleşme vb.) üzerindeki imzanın, başka bir belgedeki imza ile karşılaştırılıp, aynı yada farklı şahıslara ait olup/olmadıklarının çeşitli optik aletler ve cihazlar yardımı ile GRAFOLOJİK VE GRAFOMETRİK METODLAR ile belirlenmesi.


3- Bir belge (Senet, Çek, Mektup, Dilekçe, Sözleşme vb.) üzerindeki imzanın, şahıs/şahısların mukayese imzaları ile karşılaştırılıp, imzanın bu şahıs-şahıslar eli ürünü olup/olmadığının çeşitli optik aletler ve cihazlar yardımı ile GRAFOLOJİK VE GRAFOMETRİK METODLAR ile belirlenmesi. (Örnek incelemeler sayfasına bakınız.)54 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör